Aktualności

Trzy Małe Świnki i Wilk, czyli studenci w przedszkolu

17.03.2017

W piątek, 17 marca 2017 r. studenci Akademii Pomorskiej w ramach wolontariatu akademickiego odwiedzili przedszkole "Tęczowa Dolina", które mieści się przy ul. Kasztanowej w Słupsku. Dla młodszych kolegów przygotowali oni kukiełkowe przedstawienie pt. "Trzy Małe Świnki i Wilk". Dominika Dzwonkowska, pomysłodawczyni akcji zaprosiła swoich przyjaciół: Magdalenę Bassarę, Iwonę Biłanicz, Agatę Szyba oraz Roberta Dawidowskiego do realizacji pomysłu. Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do realizacji dalszych pomysłów!

więcej informacji

W Radio Koszalin o audiobooku

01.03.2017

Dzięki uprzejmości Radia Koszalin nasz audiobook będzie mógł byc nagrany :) posłuchaj nagrania o całym przedsięwzięcu (rozmawia Mateusz Sienkiewicz i ks. Łukasz Bikun):

więcej informacji

Nagrywamy audiobooka :)

25.02.2017

Duszpasterstwo Akademickie owraz z Wolontariatem rozpoczyna realizację ciewakwego projektu "Razem dla Dzieci". 

Celem projektu jest stworzenie audiobooka z bajkami i przekazane go dzieciom, które mimo młodego wieku już zmagają się z dramatami życiowymi tj. choroba czy odrzucenie przez rodziców. Chcemy dotrzec do oddziałow dziecięcych, jak również różnych pacówek wychowawczych.

Wszystkich chętnych zapraszam na spotkanie organizacyjne w środę 1 marca 2017r. o godz. 19.00 do kościoła pw. św. Jana Kantego w Słupsku.

Projekt współtworzy z nami słupski oddział Radia Koszalin.

Patronat Honorowy nad naszym projektem obiął ks. bp. Edward Dajczak. Oto kilka słów od niego:

 

więcej informacji

Zbiórka dla Domu Miłosierdzia w Koszalinie

25.02.2017

Od 27 lutego do 8 marca 2017 r. zapraszamy do włączenia się w akcję Wolontariatu Akademickiego "AP dla Domu Miłosierdzia". Chcemy zebrać tzw. chemię gospodarczą, czyli: mydła, proszki do prania, płyny do mycia naczyń i generalnie środki czystości, i przekazać mieszkańcom Domu Miosierdzia w Koszalinie. Dom ten utrzymuje się tylko z ofiar ludzi dobrej woli, natomiast każdy potrzebujący może skorzystać z pomocy o każdej porze dnia i nocy.

Oni pomagają, pomóżmy i im!

więcej informacji

Nowe logo :)

14.02.2017

Duszpasterstwo Akademickie oraz Wolontariat Akademicki od dziś posiadają nowe loga :) 

Poniżej prezentujemy oba.

 

więcej informacji

"Kolęda" w akademikach

05.01.2017

Jak co roku w styczniu ks. Łukasz Bikun odwiedzi domy Studenckie z ztw. "Kolędą" :)

DS 3 - 10 i 12 stycznia od 20.30

DS 4 - 17 i 19 stycznia od 20.30

Zapisywać się na kolędę można na portierni Twojego akademika już od 6 stycznia 2017r.

Studenci, który mieszkają na stancjach proszeni są o indywidualne zgłoszenia celem ustalenia odpowiedniego terminu.

więcej informacji

Święta Bożego Narodzenia

05.01.2017

Na czas Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku 2017 i zbliżającej się sesji wszystkim Studentom życzymy światła Ducha Świętego oraz opieki Nowonarodzonego na każdy dzień studiów.

Zapraszamy do posłuchania rozmowy nt. tradycji i przeżywania świąt Bożego Narodzenia prowadzonej przez Mateusza Sienkiewicza (Radio Koszalin) z ks. Łukaszem Bikunem (DA Słupsk) - audycja z dn. 23.12.2016r.

więcej informacji

Jasełka w hospicjum

14.12.2016

W czwartek 14 grudnia 2016 r. studenci z Duszpasterstwa Akademickiego wraz z przyjaciółmi z Ukrainy wystawili przedstawienie bożonarodzeniowe dla pacjentów słupskiego hospicjum. Zapraszamy do obejrzenia spektaklu.

więcej informacji

DA w Radio Koszalin

22.11.2016

Rozmowa o działalności duszpasterstwa akademickiego i nie tylko :) Rozmowę prowadzi Mateusz Sienkiewicz - Radio Koszalin.

 

więcej informacji

Zupa dla bezdomnego

17.11.2016

Zbliża się adwent, a w adwencie pragniemy zaprosić studentów do uczestnictwa w akcji pod hasłem "Zupa dla bezdomnego". Pomoc bezdomnym będzie odbywać się w każdy czwartek grudnia tj. 1, 8, 15, 22.

Zaczynamy od godz. 17.00.

więcej informacji
Polecamy:

frondapl.gifwiarapl.gifmateusz.gifdeonpl.gifap.gif

Copyright © Duszpasterstwo Akademickie przy parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku.
wykonanie: strony internetowe